Zaplatíte méně za elekřinu

Šetříte životní prostření

Výpadek proudu vás neohrozí

CHYTRÉ ŘEŠENÍ PRO VAŠI PENĚŽENKU


Díky energii ze solárních panelů získáte energetickou nezávislost. Není to samozřejmě úplná nezávislost, ale umožní vám to vyhnout se téměř každý rok ohlašovanému zdražování elektřiny. Bez ohledu na to, kolik elektřiny spotřebuje váš dům, výroba vlastní elektřiny výrazně sníží vaše roční náklady na energie.

Fotovoltaika také představuje řešení, které je ohleduplné k životnímu prostředí. Solární panely kromě slunečního svitu, nevyžadují žádné palivo, které by znečišťovalo ovzduší či jinak zatěžovalo přírodu.

Výhody:

  • Nízké provozní náklady
  • Čistá energie z obnovitelných zdrojů
  • Dlouhá životnost solárních panelů
  • Jednoduchá správa a údržba

- 50 %

O tolik v průměru snížíte svoje roční náklady na energie.

140 dní v roce

V našich podmínkách pokryjete spotřebu vlastní vyrobenou elektřinou až 140 dní v roce. 

6 tun CO2

O tolik méně vaše domácnost zatíží naši planetu za rok.

JAK FOTOVOLTAIKA FUNGUJE


Ráno nebo když je polojasno, FVE nevyrobí tolik energie, kolik může vaše domácnost potřebovat. V takových chvílích doplníte chybějící energii z distribuční sítě.

Přes den nebo když je jasno, vyrobí FVE více energie, než spotřebujete. Přebytek energie je akumulován do baterie. Nečerpáte energii z distribuční sítě.

Večer, v noci nebo když slunce nesvítí, FVE energii nevyrábí. Na provoz spotřebičů používáte energii uloženou v baterii.

Když se akumulátor vybije, používáte energii z distribuční sítě. (Část kapacity akumulátoru je rezervována pro případný blackout).